Makrofotografija
Uobičajeno se makrofotografijom naziva sve što je snimljeno iz velike blizine, struka makrofotografijom smatra snimanje kod kojega se predmet pojavljuje na fotografskom mediju u prirodnoj veličini, ili veći od prirodne veličine (omjeri 1:1, 1:2, 1:4...).
Makromjeh
Umetak izmedju objektiva i tijela fotoaparata harmonikaste konstrukcije (od platna ili papira) koji omogućuje da na fotografskom mediju fokusiramo maleni predmet u prirodnoj veličini ili veći.
Makroprsten
Cilindrični, obično metalni, umetak izmedju objektiva i tijela fotoaparata koji omogućuje da na fotografskom mediju fokusiramo maleni predmet u prirodnoj veličini ili veći.
Maloformatna fotografija
Pojam koji označava rad s fotoaparatima za 35mm film. Naziv koji se još rabi je "Leica format" a ukazuje nam porijeklo maloformatne fotografije. Oscar Barnack je u tvrtci Ernesta Leitza eksperimentirao s kamerom koja je rabila kinofilm širine 35mm, te je stvorio "Leicu" koja je do danas ostala sinonim za maloformatnu ili "35-milimetarsku" fotokameru. Najpoznatiji predstavnici su Leica, Nikon, Canon, Minolta, Pentax i Olympus.
Medij
(srednje stanje - izmedju pasivnog i aktivnog) vidi: "fotografski medij".
Monokromatska slika
Slika koja se sastoji od tonova jedne boje. Najpoznatiji primjer je crno-bijela fotografija.
Zbog nekog doista blesavog EU zakona dužni smo vas informirati da i naš Fotozine rabi cooki-e (kažu da su to “kolačići”) kao i valjda 99.999% stranica na kugli zemaljskoj. Za izvan nje nemamo informacija. S tim keksima mi ne otkrivamo vašu dob, visinu, debljinu, sposobnost kadriranja, lažiranje exifa i niš takvoga, već nam samo pomažu da se logirate i tak to. A kaj sad možete? kliketnut dole i reć poruci izazvanoj idiJotskim zakonom adio… (A mi smo vas zakonski informirali :P ;))